Złota jesień jest w pełni i rozpieszcza wędkarzy Jak łowić w tym czasie na method feeder? Jaką dob…

Powiązane artykuły


Złota jesień jest w pełni i rozpieszcza wędkarzy ??⛅️
Jak łowić w tym czasie na method feeder?
Jaką dobrać taktykę? ?

?Nie znajdziemy jednego, idealnego podejścia które będzie skuteczne na każdym jesiennym wędkowaniu. Warto obserwować zachowania ryb, ich aktywność oraz dostosować swoje łowienie do specyfikacji zbiornika.

‼️ W zbiornikach z przewagą dużych karpi warto sięgnąć po grubsze pellety oraz większe frakcje. Taka kompozycja pozwoli zatrzymać większe sztuki w polu łowienia i nie będzie angażowała drobnicy w aktywne żerowanie.

Często dla intensyfikacji smaków oraz właściwości odżywczych można skorzystać z dodatkowych atraktorów. Gęste zalewy, wzbogacone kawałkami płynnego pokarmu w różnej postaci pozwalają nadać pelletom/zanętą nieco innego wymiaru – można tutaj dostosować smaki i zapachy pod kątem upodobań ryb na danym łowisku ?

?Czy zanęty mają sens o tej porze roku? ?

Oczywiście! Warto nieco zgasić ich pracę, co pozwoli na rozłożenie dywanowe towaru w miejscu łowienia, który wraz z grubszą frakcją ściągnie i utrzyma rybę w polu łowienia, zachęcając do wyszukiwania kąsków przy dnie.

Jesień to czas dużych ryb jednak nie zawsze brania przychodzą łatwo ☝️ Warto przemyśleć obraną taktykę, bo wędki drżą rzadziej, ale za to potrafią zakręcić się spore okazy! ?

Życzymy owocnego czasu nad wodą, spędzonego w blasku jesiennego słońca! ?


Sklep Wędkarski Trotka

Więcej artykułów

REKLAMAspot_img

Popularne