Zawody wędkarskie nad zalewem w Ozorkowie ZDJĘCIA

Powiązane artykuły


Nad ozorkowskim zalewem na rzece Starówce odbyły się w weekend (9 października) zawody wędkarskie pod patronatem zgierskiego starostwa powiatowego. Rywalizowało piętnastu wędkarzy z woj. łódzkiego i woj. mazowieckiego.

Zawody miały charakter otwarty, a uczestnicy musieli wykazać się dobrą techniką w wędkarstwie spławikowym. Łowienie ryb rozpoczęło się równo o godz. 9. Po kilku godzinach zmagań prawie każdy zawodnik mógł się pochwalić kilkunastoma złowionymi sztukami. Zdobywcą Pucharu Starówki został Michał Dudkiewicz, który wyciągnął z wody ok. 4 kg ryb. Miejsca na podium uzupełnili Sebastian Kumczak ze Skierniewic oraz Adam Durski z koła wędkarskiego Okręg Mazowiecki.

– Od początku zakładałem, że będę łowić dużo, drobnych ryb i to poskutkowało – mówi zwycięzca zawodów. – Moją rekordową zdobyczą jest 11-kilogramowy karp złowiony w tym roku – chwali się Dudkiewicz, reprezentant sieradzkiego koła.

Jak informują organizatorzy, do tej pory – poza łowieniem w krajowych akwenach – laureat wędkował także w Szwecji, zaś w przyszłym roku planuje wybrać się do Norwegii.

Zawody sędziowali wędkarze z wieloletnim doświadczeniem: Zenon Staszczyk, Zdzisław Jałowiecki, Piotr Zuchmantowicz, a także Wiesław Gościniewicz. W rywalizacji wzięli udział zawodnicy z kilku kół Polskiego Związku Wędkarskiego: nr 2 Okręg Piotrków, nr 42 Okręg Sieradz, nr 12 Okręg Skierniewice, a także nr 130 i 134 Okręg Mazowiecki.

Nagrody i puchary najlepszym wędkarzom wręczył zgierski wicestarosta wraz z Joanną Mariankowską, radną powiatową, która dodatkowo ufundowała lornetkę dla grupy Społecznej Straży Rybackiej w Ozorkowie. Zgierskie starostwo ufundowało również nowe umundurowanie dla członków straży. Jej członkowie dbają o porządek wokół zalewu, a także pilnują, aby nad ozorkowskim akwenem nie dochodziło do nielegalnego połowu ryb.

Zadbano też o miejsce zawodów. Dzień wcześniej wędkarze z ozorkowskiego koła, odpowiedzialni za organizację rywalizacji, wysprzątali okolicę zalewu “Starówka”. Skoszono trawę i zebrano śmieci.

Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl

Materiały promocyjne partnera


Żródło:
Link do artykułu

Więcej artykułów

REKLAMAspot_img

Popularne