Wędkowanie wciąż popularne. Setki nowych kart wydanych w powiecie – Radio Kielce

Powiązane artykuły


Wędkarstwo wciąż cieszy się dużą popularnością, w każdym razie wśród mieszkańców powiatu kieleckiego. W minionym roku starostwo wydało 325 nowych kart wędkarskich. To dokument zezwalający na amatorski połów. W kieleckim starostwie mogą go uzyskać mieszkańcy 19 gmin.

Jak informuje Mirosław Gębski starosta kielecki, sam proces uzyskania karty wędkarskiej nie jest skomplikowany.

– Aby ją otrzymać trzeba zgłosić się do Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Środowiska z zaświadczeniem o zdanym egzaminie i aktualnym zdjęciem oraz wypełnić wniosek. Koszt wydania karty wędkarskiej wynosi 10 zł i jest to opłata jednorazowa – wyjaśnia starosta.

Druk wniosku jest dostępny na stronie internetowej starostwa w Biurze Obsługi lub bezpośrednio w wydziale.

Osoba ubiegająca się o wydanie karty musi mieć ukończone 14 lat i zdać egzamin ze znajomości zasad ochrony i połowu ryb, przed komisją egzaminacyjną, powołaną przez Polski Związek Wędkarski. Informacje o tym, gdzie i kiedy można przystąpić do egzaminu, udzielają zarządy okręgów PZW. Wykaz komisji egzaminacyjnych umieszczony jest także na stronie internetowej starostwa w zakładce Dla Klienta – Ekologia.

Jeżeli karta wędkarska uległa zniszczeniu, zgubieniu, kradzieży lub jest nieczytelna, należy w starostwie złożyć wniosek o powtórne jej wydanie.


Żródło:
Link do artykułu

Więcej artykułów

REKLAMAspot_img

Popularne