Wędkarze pozostawieni na lodzie – OSTROW24.tv – Ostrów Wielkopolski

Powiązane artykuły


Duże niezadowolenie powstało w kręgach wędkarzy z naszego regionu. Powodem jest wydane rozporządzenie przez Wody Polskie, na mocy którego rozwiązano umowę użytkowania obwodów rybackich rzeki Prosna oraz rzeki Lutynia. Sprawa dotyczy około 8-9 tysięcy wędkarzy.

Obwód rybacki rzeki Prosna – Nr 1
Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Prosna od jej źródeł do ujścia do rzeki Warta wraz z wodami jej dopływów oraz stanowiące własność publiczną wody starorzeczy i innych zbiorników wodnych o ciągłym bądź okresowym naturalnym lub uregulowanym dopływie lub odpływie do wód tej rzeki albo jej dopływów, w tym wody zbiorników wodnych: Psurów i Bolesławiec na rzece Prosna, Piaski – Szczygliczka na rzece Ołobok, Szałe na rzece Pokrzywnica, Opatówek na rzece Trojanówka, Gołuchów na rzece Ciemna oraz Murowaniec na rzece Swędrnia, z wyłączeniem wód rzeki Pratwa, na których ustanowiono odrębny obwód rybacki.

Obwód rybacki rzeki Lutynia – Nr 1
Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Lutynia od jej źródeł do ujścia do rzeki Warta wraz z wodami jej dopływów oraz stanowiące własność publiczną wody starorzeczy i innych zbiorników wodnych o ciągłym bądź okresowym naturalnym lub uregulowanym dopływie lub odpływie do wód tej rzeki albo jej dopływów, w tym wody zbiornika wodnego Roszków na rzece Lubieszka.

Wznowienie gospodarki rybackiej zaplanowano na I kwartał 2023 roku. Wtedy będą mogli ponownie wędkować. Do tego czasu pozostają prywatne akweny wodne.
Żródło:
Link do artykułu

Więcej artykułów

REKLAMAspot_img

Popularne