VI Spinningowe Mistrzostwa Polski Teamów

Powiązane artykuły


Zarząd Okręgu Mazowieckiego PZW w Warszawie informuje, że w związku ze zmianą łowiska, na zlecenie Zarządu Głównego PZW organizuje w dniach 13-16.10.2022 r. VI Spinningowe Mistrzostwa Polski Teamów.

Patronat medialny nad zawodami objęły Wiadomości Wędkarskie.

Zawody zostaną rozegrane w trzech turach zgodnie z Zasadami Organizacji Sportu Wędkarskiego (ZOSW) oraz z zachowaniem wymiarów i okresów ochronnych ryb zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Terenem Mistrzostw jest Zalew Zegrzyński – od przekopu na wysokości m. Pogorzelec do zapory w m. Dębe (maks. 50 m od kierownicy). Z wędkowania wyłączone będą rzeki: Klusówka, Bug, Rządza, Kanał Królewski oraz porty/stanice. Punkty startu: stanica Koła nr 3 w Pogorzelcu, plaża miejska w Serocku i stanica Koła nr 13 w Zegrzu.

Prawo startu w Mistrzostwach mają zawodnicy spełniający wymogi zawarte w ZOSW. Zawodnicy obowiązkowo muszą posiadać legitymacje członkowskie PZW z opłaconą składką na 2022 rok, licencję sportowca, aktualne badania lekarskie. Organizator nie przewiduje oficjalnego treningu przed zawodami.

Od dnia 11 października br. zabrania się zawodnikom trenowania w sektorze pod rygorem dyskwalifikacji. Zawodnicy mają możliwość treningu do 10 października br. – po wykupieniu stosownego zezwolenia na wody Okręgu Mazowieckiego PZW. Losowanie numerów startowych odbędzie się w dniu 5 października 2022 r. i zostanie opublikowane na stronie Głównego Kapitanatu Sportowego PZW oraz Okręgu Mazowieckiego PZW.    

Szczegółowe informacje można znaleźć w Komunikacie nr 5 (PDF) oraz na stronie organizatora www.ompzw.pl

Początkowo Mistrzostwa miał organizować na Zalewie Sulejowskim Okręg PZW Piotrków Trybunalski. Jednak w związku z niezależnym od organizatora, znacznym obniżenia poziomu lustra wody Zalewu Sulejowskiego poniżej poziomu pozwalającego na przeprowadzenie Mistrzostw, Okręg Sulejowski był zmuszony odstąpić od ich organizacji.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów do artykułu:
VI Spinningowe Mistrzostwa Polski Teamów . Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty, zgłoś go za pomocą linku “zgłoś”.


Żródło:
Link do artykułu

Więcej artykułów

REKLAMAspot_img

Popularne