Takie będą zmiany dla wędkarzy w 2023 roku. Opłaty i zmiany dla wędkarzy. Wody polskie podają szczegóły 31.01.2023

Powiązane artykuły


Zmiany dla wędkarzy. Ile wyniesie opłata za zezwolenie na amatorski połów ryb z brzegu, a ile opłata za łowienie z łodzi? Wody Polskie podają szczegóły. Zobacz, ile trzeba zapłacić, aby móc łowić na swoich ulubionych wodach. Co to Opłata Krajowa i kto będzie musiał ją wnosić? Czy Opłata Krajowa daje więcej możliwości? Sprawdź szczegóły!

Spis treści

Zobacz galerię(10 zdjęć)

„Wody Polskie” podniosły opłatę na rok 2023 za sprzedaż rocznego zezwolenia, które nazywa się „Opłata Krajowa” do 350 zł. Zezwolenie obowiązuje w obwodach rybackich i łowiskach, które przystąpią do programu „Opłata Krajowa”. W 2022 roku opłata wynosiła 250 zł.

– Program „Nasze Łowiska” ma na celu stworzenie przyjaznych, prostych i tanich rozwiązań dla wędkarzy. Jego elementem jest jedna opłata, obowiązująca na terenie całej Polski, w wysokości 250 zł, dzięki której można swobodnie wędkować na wszystkich obwodach rybackich należących do Wód Polskich – podkreślił Wiceminister Infrastruktury Marek Gróbarczyk.

Prawo do amatorskiego połowu ryb okresowego nabywają osoby, które ze strony wody.gov.pl pobiorą druk zezwolenia okresowego i go wypełnią. Więcej informacji można znaleźć na stronie wody.gov.pl.

  • 2 wędkami metodą gruntowo-spławikową,
  • 1 wędką metodą spinningową,
  • 1 wędką metodą muchową,
  • 1 wędką metodą trolingową,
  • 1 wędką metodą podlodową.


Żródło:
Link do artykułu

Więcej artykułów

REKLAMAspot_img

Popularne