Szczupak 14,17 kg, 118 cm!

Powiązane artykuły


Pięknego szczupaka o masie ponad 14 kg zgłosił do rubryki „Rekordy na plan” Zbigniew Czarny z Lubska. Ten ogromny drapieżnik to kolej-na wspaniała zdobycz kol. Zbigniewa, który w łowieniu okazów szczu-paków (i nie tylko) ma bardzo duże doświadczenie:

„W niedzielę, 20 listopada, kolejny raz wybrałem się na ryby nad jezioro Proszów koło Brodów Żarskich, które w przeszłości już wielokrotnie okazywało się dla mnie łaskawe. Mogę pochwalić się kilkoma wspaniałymi rybami, które złowiłem w tym akwenie, w tym karpiem ważącym 16,80 kg, osiemnastokilogramowym amurem oraz szczupakiem o masie 12,86 kg. Wędkowanie zacząłem od spinningu, jednak po dwóch godzinach biczowania wody bez żadnego pobicia zrezygnowałem z niego. Postanowiłem zapolować na drapieżnika w inny sposób. Po złowieniu kilku płoci uzbroiłem dwa zestawy i zarzuciłem w upatrzone miejsce. Na jakiekolwiek oznaki życia w wodzie czekałem dość długo.

O 15.45 zauważyłem, że spławik wędki, którą uzbroiłem w największego żywca, jakiego miałem, delikatnie zaczął się przesuwać, lekko się zanurzył i po krótkiej chwili znowu się wynurzył. W pierwszej chwili pomyślałem, że duża płotka trochę się ożywiła, ale za chwilę ponownie spławik schował się pod wodę, tym razem bardziej energicznie, a z kołowrotka zaczęła wysnuwać się żyłka. Odczekałem, aż biorąca ryba przystanie i zaciąłem. W chwilę później  nad wodę wyskoczył potężny szczupak miotając paszczą to w lewo, to w prawo.

Zaczęła się twarda walka. Ryba szalała, ale zachowałem zimną krew, gdyż już kilka takich okazów mam na swoim koncie. Drapieżnik był silny i nieustępliwy, z biegiem czasu zaczął jednak tracić siły, wreszcie skapitulował. To był naprawdę piękny okaz! Waga pokazała 14,17 kg przy 118 cm długości. Po krótkiej sesji zdjęciowej drapieżnik w dobrej kondycji wrócił do wody. Chociaż swojego rekordu nie pobiłem (największy ze złowionych przeze mnie szczupaków ważył 20,53 kg i mierzył 131 cm), to jednak każdy szczupak mierzący powyżej 1 metra długości sprawia mi wielką radość”. 

 

Decyzją Komisji Rekordowych Połowów „WW” Zbigniew Czarny otrzymuje nagrody ufundowane przez firmę Konger: kołowrotek Endura 800FD oraz plecionkę Techron Full Drag X8 150 m. Gratulujemy!

Galerie łowców znajdziecie na stronie 6 WW 2/23. 

Czekamy na Twoje rekordy! Zgłoszenia przyjmujemy tu: 

ZGŁOSZENIA RYB MEDALOWYCH 


Żródło:
Link do artykułu

Więcej artykułów

REKLAMAspot_img

Popularne