Sumy spod tafli wody | Wiadomości Wędkarskie

Powiązane artykuły


Piotr Boufał: “Łowienie sumów spod powierzchni potrafi uzależnić nawet wędkarzy łowiących te ryby aktywnie. Nie ma chyba nic bardziej ekscytującego dla sumiarza, niż widok ataku suma pod powierzchnią, które kwitowane jest potężnym uderzeniem ogona o taflę wody.

Wędkarstwo sumowe z roku na rok jest coraz bardziej popularne. Sumiarze starają się łowić sumy na bardzo wiele metod. Oprócz tych najbardziej popularnych sposobów, wprowadzają bardzo dużo własnych, innowacyjnych zmian w technikach połowu, żeby nie tylko zwiększyć swoje szanse na spotkanie z sumem, ale też podwyższyć poziom adrenaliny na zasiadkach. Niewątpliwie takim sposobem jest łowienie sumów spod samej powierzchni wody.

Jeszcze kilka lat wstecz większość wędkarzy sądziło, że typowym miejscem na złowienie ryby z wąsem jest największą dziura w rzece. Im głębiej – tym lepiej. Po wielu sezonach w pogoni za sumem mogę stwierdzić, że jest to jeden z najczęściej popełnianych błędów sumiarzy zaczynających swoją przygodę z wąsami. Sum Europejski to drapieżnik, który poluje w każdej warstwie wody. I faktycznie pokarm również potrafi również pobierać z dna rzeki. Tylko pytanie, czy głębokie miejsca w rzece oraz samo dno są jego naturalnymi żerowiskami? Oczywiście, że nie! Łowiąc sumy pod powierzchnią nastawiamy się typowo na suma aktywnego, żerującego. A to daje nam możliwość kontaktu z więcej niż, jedną rybą.

3 najciekawsze miejscówki

Mając na uwadze to, że aktywne ryby żerują w górnych warstwach wody oraz w strefie  przybrzeżnej, musimy wybrać odpowiednie miejsce w rzece na postawienie naszych zestawów. Rzeka, szczególnie w okresie niżówki, daje nam ogromne możliwości znalezienia odpowiedniej miejscówki. Czasami wybór jest tak duży, że po prostu ciężko się na coś zdecydować.

Aby przeżyć wyżej wspomniane, widowiskowe brania, należy trzymać się jednej, podstawowej zasady: …”

Nie ma chyba nic bardziej ekscytującego, nawet dla doświadczonego sumiarza, niż widok ataku suma na powierzchni wody zakończonego głośnym uderzeniem potężnego ogona. Piotr Boufał na stronie 30 WW 8/22 nauczy Was łowić na „chlapaka”.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów do artykułu:
Sumy spod tafli wody. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty, zgłoś go za pomocą linku “zgłoś”.


Żródło:
Link do artykułu

Więcej artykułów

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
REKLAMAspot_img

Popularne