Sukcesywnie modernizujemy infrastrukturę przeciwpowodziową dla zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańc…

Powiązane artykuły


Sukcesywnie modernizujemy infrastrukturę przeciwpowodziową ⚒ dla zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców i gospodarki w całym kraju #StopPowodzi Z końcem tego roku zrealizowaliśmy szereg kluczowych projektów, m.in. na Żuławach, Śląsku i Podkarpaciu. Należą do nich:
? modernizacja zbiorników Bolków i Przeworno
? modernizacja obwałowań Odry w rejonie Brzegu Dolnego oraz Nysy Łużyckiej w rejonie Gubina, gdzie oddaliśmy przestrzeń rzece
? modernizacja wałów Fiszewki na Żuławach Elbląskich
? remont zabezpieczeń przeciwpowodziowych Białej Głuchołaskiej w Głuchołazach
? budowa wrót sztormowych na Tudze, wieńcząca Projekt Żuławski
? odtworzenie potencjału retencyjnego Zalewu Rzeszowskiego

?Ponadto na Wiśle i Odrze do 15 marca nasze lodołamacze ? pełnią dyżur lodowy, by zapewnić zimową osłonę przeciwpowodziową mieszkańców. Dla przeciwdziałania powodziom zatorowym prowadzimy również modernizację zabudowy hydrotechnicznej.

?23 grudnia 2022 roku weszły też w życie ważne dokumenty – Plany zarządzania ryzykiem powodziowym dla obszarów dorzeczy: Niemna, Łaby i Dunaju.

Zapewnienie bezpieczeństwa powodziowego możliwe jest dzięki inwestycjom przeciwpowodziowym oraz współpracy z samorządami terytorialnymi i lokalną społecznością. Kolejne wezbrania są tylko kwestią czasu, dlatego tak ważne jest właściwe przeciwdziałanie zagrożeniu i wdrażanie systemowych działań❗
Źródło: Wody Polskie

Więcej artykułów

REKLAMAspot_img

Popularne