Styczeń na rybach? Czemu nie! Co łowić? Zapomnij m.in. o szczupaku. Te gatunki mają okresy ochronne. Zobacz kalendarz brań na styczeń

Powiązane artykuły


Wybierasz się zimą na ryby? Czemu nie! W styczniu można z powodzeniem oddawać się sportowemu hobby. Wiedzą to wędkarze, przy odpowiednim ubiorze dalej łapią za wędki. To, kiedy najlepiej zaplanować wycieczkę nad jezioro lub łowisko, określa kalendarz brań. Jakie ryby łowić na początku 2023 roku? Biorą m.in. leszcze i okonie, zaczyna się okres ochronny dla szczupaka i sandacza.

Spis treści

Zobacz galerię(12 zdjęć)

Fazy księżyca i pogoda mają wpływ na połów okonia czy karpia? Dla jednych to bzdura, dla drugich wyznacznik aktywności z wędką w dłoni. W wielu przypadkach działa to tak, jak z przesądami – nie zaszkodzi spróbować i przestrzegać. Kalendarz brań ustala się na podstawie kilku czynników, które każdego miesiąca mają pomóc wędkarzom w obfitych łowach. Mimo wszystko, korzystając z narzędzia, warto mieć też własny zmysł obserwacyjny – warunki mogą być zmienne.

Materiały promocyjne partnera

Prognozy brania ryb na styczeń w większości są niskie lub średnie. Każdy dzień wykazuje też inne godziny największej aktywności wodnych stworzeń. Jednym z najpopularniejszych kalendarzy jest Fishster. Oprócz wskazań co do dobrej daty na połów, oceny danego dnia podane są także godziny ruchliwości ryb.


Żródło:
Link do artykułu

Więcej artykułów

REKLAMAspot_img

Popularne