#StopPowodzi! Zakończyliśmy kolejne strategiczne inwestycje przeciwpowodziowe w Małopolsce za 112 m…

Powiązane artykuły


#StopPowodzi! 💧Zakończyliśmy kolejne strategiczne inwestycje przeciwpowodziowe w Małopolsce za 112 mln zł! 💧Zmodernizowaliśmy dwa odcinki wałów Wisły o długości ponad 14 km i zbudowaliśmy pompownię Lesisko.

„To szczególne miejsce, które przez pokolenia spędzało sen z powiek mieszkańców, gdy przychodziła duża woda. Rzeka to dla wielu miejscowości szansa na rozwój, ale też zagrożenie. I nie inaczej jest z Wisłą w Krakowie. Dziękuję Wodom Polskim i współpracującym z nimi władzom miasta za to, że realizują zadanie, które rząd uznał za priorytetowe – zapewnienie bezpieczeństwa dla obywateli – powiedział Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk.

„Mieszkańcy Krakowa będą mogli czuć się zdecydowanie bardziej bezpieczni. To jednak nie koniec naszej działalności na tych terenach. Mamy pewne plany, chcemy jeszcze bardziej rozbudowywać infrastrukturę przeciwpowodziową – powiedział Krzysztof Woś, Prezes Wód Polskich.

W konferencji uczestniczyli także Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Andrzej Kulig oraz radni Miasta Krakowa.

💦W tym roku zakończymy prace na trzecim odcinku wałów Wisły na prawym wale rzeki od stopnia Dąbie do stopnia Przewóz o długości ponad 10 km. Zmodernizowane wały przeciwpowodziowe będą chronić mieszkańców oraz ich mienie na obszarze 31 km2.

💦Dodatkowo w ramach kompleksowego zabezpieczenia miasta Krakowa trwają prace budowlane wrót przeciwpowodziowych w porcie Płaszów i Kujawy, które stanowią element domykający system ochrony Krakowa przed powodzią. Prace zakończą się w połowie roku.


Źródło: Wody Polskie

Więcej artykułów

REKLAMAspot_img

Popularne