Savage Gear Pike Baitcasting Tour Żarnowiec 2022

Powiązane artykuły


Jacek Kolendowicz: “Wizytówką XIII Zlotu Castingowców, który miał miejsce w dniach 13 –15 sierpnia na Jez. Żarnowieckim, są jak co roku szczupaki znacznie przekraczające metr długości.

W tym bazy Zlotu – Willi Orfa w Nadolu przybyło około 60 miłośników spinningowania multiplikatorami (30 dwuosobowych załóg), aby wziąć udział w konkursie na największą żarnowiecką bestię, ale w klimacie luźnej, towarzyskiej, sportowej rywalizacji, bez sztywnych reguł właściwych zawodom mistrzowskim lub komercyjnym. Wśród zaproszonych gości znaleźli się wybitni spinningiści: Marek Szymański i Robert Taszarek. Zlot stanowił również okazję do pochwalenia się nowoczesnym sprzętem castingowym oraz wymiany doświadczeń w łowieniu największymi przynętami: wielkimi dżerkami i kilkusetgramowymi swimbaitami, uznawanymi na tym łowisku za najlepsze przynęty na wielkie szczupaki. Przedstawiciele SavageGear – sponsora głównego imprezy – zaprezentowali najnowsze modele wędzisk i multiplikatorów tej marki. Wieczornym biesiadom i gawędom przy ognisku sprzyjały wyjątkowo ciepłe, sierpniowe noce.

Pogromcy metrówek

W tym roku rozległe blaty w północnej części jeziora obfitowały w bujną roślinność (w przeciwieństwie do zeszłego roku), więc większość załóg tam właśnie skierował swoje łodzie. Spinningowano głównie w wolnym dryfie, często z wykorzystaniem dryfkotwy. Standarem były tutaj krótkie, bardzo mocne kije do kilkusetgramowych przynęt, ogromne podbieraki z głęboką, gumowaną siatka oraz matomiarki co najmniej 120 cm.  Lejący się z nieba tropikalny żar nie sprzyjał niestety częstym braniom drapieżników. Zanotowano jednak sporo odprowadzeń przynęty i spadów z udziałem ryb przekraczających metr. W sumie złowiono zaledwie 10 szczupaków, ale rozmiar największych z nich mógł przyprawić o zawrót głowy nawet doświadczonego castingowca. Oto krótka relacja łowcy największego szczupaka tegorocznego Zlotu.

Artur Drożdż, szczupak 126 cm:

Szczupak wziął mi na 3,5-metrowej wodzie – na moich oczach wyskoczył z zielska i zaatakował 27-centymetrowego, srebrzystego, wolno tonącego swimbaita Savage Gear Line Thru Trout SG 27 3D SS. Holowałem bestię krótko, brutalnie, bo miałem mocny sprzęt: wędzisko 2,50 m, cw. do 140 g. Byłem odpowiednio przygotowany, ponieważ specjalizuję się w łowieniu dużych szczupaków i dobrze znam Żarnowiec. W dniach 21-22 maja tego rok na spotkaniu miłośników trollingu u na tym jeziorze również udało mi się wygrać – złowiłem największe ryby imprezy: 124,5 oraz 119 cm.

 

Największe ryby XIII Zlotu Castingowców 2022

  1. 126 cm                  Artur Drożdż
  2. 123,5 cm               Jacek Kolendowicz (poza konkursem)
  3. 115 i 93,5 cm        Krystian Strączek

 

Relacja czeka na Was także na stronie 34 WW 10/22. 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów do artykułu:
Savage Gear Pike Baitcasting Tour Żarnowiec 2022. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty, zgłoś go za pomocą linku “zgłoś”.


Żródło:
Link do artykułu

Więcej artykułów

REKLAMAspot_img

Popularne