Sandacze z letniej rzeki | Wiadomości Wędkarskie

Powiązane artykuły


Grzegorz Marcinkiewicz: “Wakacyjne łowienie sandaczy to temat rzeka. W tym artykule postaram się podzielić z Wami wiedzą, jaką mam na ten temat. Nadmienić należy na samym początku, że łowię głównie na rzece, a tą ulubioną, na której zdobywałem całe moje doświadczenie, jest Odra.

Letnie sandacze różnią się od tych łowionych w miesiącach zimnych. Podstawową różnicą jest to, że wylęg małych ryb, czyli pokarm opisywanych drapieżników, jest jeszcze blisko brzegu. To sprawia, że właśnie w takich miejscach będzie kręcił się zarówno sandacz, jak i inni mięsożercy, ponieważ bytowanie każdego z nich będzie podobne.

Mówi się, że jeśli chcesz łowić ryby, musisz być jak najwcześniej rano nad wodą. Ja uważam odwrotnie! Sandacz jest tak specyficznym gatunkiem, że potrafi dostosować swój „zegar brań” do warunków oraz pory dnia w sposób niezrozumiały dla nas, wędkarzy. Dowodem na to są ryby cyklicznie wyciągane dzień po dniu w pełnym słońcu, o 12 w południe. Zmienia się tylko miejsce ich aktywności.

Zegar brań 

Jedną z moich obserwacji jest ta, że sandacze potrafią brać z przysłowiowym zegarkiem w ręku. Czyli jeśli pierwszego dnia o 16.45 było branie, to w tym samym miejscu kolejnego dnia możemy spodziewać się ataku na naszą przynętę dokładnie o tej samej godzinie. Warunkiem jednak są nie zmienione warunki, czyli poziom wody czy np ciśnienia atmosferycznego. Wszystko również jest uzależnione od obecności w takich miejscach drobnicy.

Aby ułatwić opis letniego łowienia sandaczy spróbujmy rozpisać dobę poczynając od wschodu słońca.

Ranek

Gdy nad wodą pojawia się słońce, drobnica jak szalona zaczyna oczkować na powierzchni. Zaobserwować również możemy …”

Na stronie 44 WW 8/22 Grzegorz Marcinkiewicz zaprasza na 24 godziny ze spinningiem – opisuje techniki i przynęty na sandacze z rzeki!

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów do artykułu:
Sandacze z letniej rzeki. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty, zgłoś go za pomocą linku “zgłoś”.


Żródło:
Link do artykułu

Więcej artykułów

REKLAMAspot_img

Popularne