Prestiżowe nagrody dla PZW | Wiadomości Wędkarskie

Powiązane artykuły


Marcin Mizieliński: “Beata Olejarz, prezes ZG PZW, odebrała w imieniu naszego Związku dwie prestiżowe nagrody, świadczące o tym, że Polacy dostrzegli znacząca rolę PZW w ratowaniu Odry.

Zielony Orzeł „Rzeczpospolitej”

Kapituła nagrody Zielony Orzeł „Rzeczpospolitej”, złożona z ekologów, przedstawicieli biznesu oraz członków redakcji „Rzeczpospolitej”, corocznie honoruje osoby, organizacje, firmy i samorządy za działania i nowoczesne rozwiązania proekologiczne. W gronie laureatów tegorocznej, trzeciej już edycji nagrody, znalazł się Polski Związek Wędkarski. Beata Olejarz – prezes ZG PZW, odebrała nagrodę z rąk Macieja Maciejowskiego – prezesa Gremi Media SA, wydawcy „Rzeczpospolitej, 28 listopada 2022 r., podczas spotkania z laureatami i członkami kapituły.

W roku wielkiej katastrofy ekologicznej na Odrze, wśród nagrodzonych znaleźli się działacze alarmujący o jej stanie, walczący o jej ratowanie i wskazanie winnych. Za uparte i skuteczne alarmowanie opinii publicznej o katastrofie wyróżnienie Zielonego Orła „Rzeczpospolitej” otrzymuje Polski Związek Wędkarski – powiedział Marcin Piasecki, szef Kapituły i redaktor zarządzający „Rzeczpospolitej”.

PZW walczy m.in. w Sejmie, by do świadomości rządzących dotarło, że musimy ratować przyrodę, a organizacje pozarządowe połączyły siły w tych działaniach. – podkreśliła Beata Olejarz.

 

Nagroda im. Norberta Barlickiego

Nagroda Samorządowa im. Norberta Barlickiego jest przyznawana od 2011 roku przez Stowarzyszenie Rzeczpospolitej Obywatelskiej, w kilku kategoriach. W tym roku Kapituła nagrody postanowiła przyznać ją w kategorii Organizacja Pozarządowa Polskiemu Związkowi Wędkarskiemu za aktywne działania wędkarzy, członków i pracowników nadodrzańskich okręgów PZW oraz członków SSR, związane z ratowaniem Odry. 25 listopada 2022 r. Nagrodę wręczył Beacie Olejarz Jacek Majchrowski – prezes Stowarzyszenia i prezydent Krakowa.

 – Ta nagroda to ogromne wyróżnienie. Przyjmuję ją w imieniu prawie 700 tysięcy członków Polskiego Związku Wędkarskiego. Współpraca między PZW a samorządami była w trakcie kataklizmu na Odrze niezwykle efektywna. Pragnę wyrazić głęboki szacunek i wdzięczność wszystkim zaangażowanych w ratowanie rzeki. Jestem przekonana, że tylko lokalne społeczności wiedzą, jak najlepiej zadbać o nasze ziemie, wody i powietrze. Mamy już ponad 8 miliardów ludzi na Ziemi, ale pamiętajmy, że planetę mamy tylko jedną. – powiedziała Beata Olejarz.”

Więcej wiadomości PZW znajdziecie w najnowszym numerze WW 1/23. 

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów do artykułu:
Prestiżowe nagrody dla PZW. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty, zgłoś go za pomocą linku “zgłoś”.


Żródło:
Link do artykułu

Więcej artykułów

REKLAMAspot_img

Popularne