Powiat Pilski: Zjazd ON PZW w Pile. Starosta życzył wędkarzom sukcesów

Powiązane artykuły


Członkowie Okręgu Nadnoteckiego PZW w Pile podczas Okręgowego Zjazdu Delegatów podsumowali działalność w 2021 roku i wybrali swoje władze. Uczestników Zjazdu odwiedził Eligiusz Komarowski, starosta pilski oraz Marek Kamiński, członek Zarządu Powiatu w Pile.

Podczas wyborów delegaci wybrali prezesa, którym ponownie został Czesław Pachowicz oraz pozostałych członków Zarządu Okręgu.

– Gratuluję prezesowi Czesławowi Pachowiczowi kolejnego wyboru na prezesa Oddziału Nadnoteckiego PZW w Pile i całemu Zarządowi, który delegaci obdarzyli swoim zaufaniem – powiedział starosta Eligiusz Komarowski.    

Tradycyjnie starosta życzył wędkarzom kolejnych sukcesów organizacyjnych oraz popularyzujących wędkarstwo wśród dzieci i młodzieży, a także udanych połowów.

– Osobiście niezwykle cenię aktywność działaczy Okręgu Nadnoteckiego PZW i członków kół działających na terenie Okręgu, którzy organizują liczne zawody  wędkarskie, również dla najmłodszych, a także osób z niepełnosprawnościami, dla których czas spędzony z wędką nad wodą jest nie tylko rekreacją, ale dobrą rywalizacją sportową i czasem integracji – mówi starosta.  

Powiat Pilski wspiera te działania i organizowane zawody, których uczestnikami są na przykład mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej i uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, organizowane co roku przez DPS w Chlebnie przy wsparciu Wyrzyskiego Koła PZW nad j. Młotkowieckim. W ramach przyznawanych dotacji w ubiegłym roku odbywały się także m.in. zawody spławikowe, mistrzostwa okręgu PZW, zawody z okazji Dnia Dziecka. Wędkarze rywalizowali m.in na jeziorze Kopcze w Kaczorach, na stawie miejskim w Wyrzysku oraz na pilskim Zalewie.

– Pamiętajmy, że działalność wędkarzy zrzeszonych w Okręgu Nadnoteckim  PZW, obejmującym obszar  byłego województwa pilskiego, to także dbałość o zasoby naszych rzek i jezior, ich zarybianie i sprzątanie wokół akwenów – dodaje starosta Eligiusz Komarowski.  

Wędkarze to dobrze zorganizowana liczna społeczność; ON PZW w Pile zrzesza ok. 12 tys. członków.  

 

Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.


Żródło:
Link do artykułu

Więcej artykułów

REKLAMAspot_img

Popularne