Piotr Pikula i Dawid Szpyra z Polskiego Związku Wędkarskiego w Tarnobrzegu wicemistrzami Polski PZW w Wędkarstwie Karpiowym! Zobacz zdjęcia

Powiązane artykuły


Fantastyczny wynik i ogromny sukces wędkarskiego duetu Piotr Pikula/Dawid Szpyra reprezentującego Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego Tarnobrzeg na Mistrzostwach Polski PZW w Wędkarstwie Karpiowym rozegranych w Reńskiej Wsi w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim (województwo opolskie). Podczas zawodów rozegranych na Zbiorniku Dębowa nasi wędkarze zajęli drugie miejsce, zdobywając tytuł wicemistrzów Polski!

Rywalizację zorganizowano na 65-hektarowym (głębokość 2,5 – 4,5 metra) zbiorniku, który powstał w miejscu dawnego wyrobiska pożwirowego. Do zmagań odbywających się w dniach 8 – 11 września przystąpiło ostatecznie 26 zespołów z całej Polski. To prawdziwi mistrzowie polowania na karpie, którzy w wielu przypadkach zostali wyłonieni podczas wcześniejszych zawodów organizowanych w poszczególnych okręgach Polskiego Związku Wędkarskiego.

MISTRZOSTWA POLSKI PZW W WĘDKARSTWIE KARPIOWYM(71 zdjęć)

Okręg Tarnobrzeg PZW obejmujący zasięgiem teren byłego województwa tarnobrzeskiego (północna część Podkarpacia, wschodnia Świętokrzyskiego i powiat janowski z Lubelskiego), reprezentował mistrzowski duet Piotr Pikula/Dawid Szpyra z Wędkarskiego Klubu Sportowego Carp Club Janów Lubelski. To ci dwaj wędkarze w czerwcu na własnym terenie zdeklasował rywali i z wagą złowionych ryb 134 kilogramy i 676 gramów, wygrali karpiowe mistrzostwa okręgu. Druga drużyna złowiła wówczas “tylko” 85 kilogramów i 760 gramów ryb.

MISTRZOSTWA POLSKI PZW W WĘDKARSTWIE KARPIOWYM(71 zdjęć)

W Reńskiej Wsi walczyli najlepsi z najlepszych, toteż nie mogli się skupiać na ilości, ale przede wszystkim na jakości – polowali na duże karpie, choć na przynętę pokusiły się też amury. Odpowiednio dobrane wielkości haków sprawiły, że waga ryb była imponująca. W sumie wszyscy startujący złowili “tylko” 75 ryb, ale okazy były wyjątkowe. Największy karp ważył ponad 18,5 kilograma, padł łupem Tomasza Taraskiewicza z Okręgu PZW w Olsztynie.

Mistrzostwa wygrał duet Andrzej Brożyna i Waldemar Schreiber (Strzelce Opolskie) z trzynastoma złowionymi karpiami o łącznej wadze 105 kilogramów i 600 gramów. Drugie miejsce zajął duet Piotr Pikula/Dawid Szpyra (Team Okręgu PZW w Tarnobrzegu) z sześcioma karpiami i amurem o łącznej wadze 58 kilogramów 240 gramów (największa ryba ważyła ponad 12 kilogramów). Trzecie miejsce w mistrzostwach zajął trzyosobowy zespół Elektrownia Opole Carp Team z ogólną wagą czterech złowionych gigantycznych ryb wynoszącą 52 kilogramy 300 gramów.

Zobaczcie w galerii zdjęcia ryb naszych zawodników oraz największą rybę zawodów i pozostałe okazy.

MISTRZOSTWA POLSKI PZW W WĘDKARSTWIE KARPIOWYM(71 zdjęć)
Piotr Pikula i Dawid Szpyra z Polskiego Związku Wędkarskiego w Tarnobrzegu wicemistrzami Polski PZW w Wędkarstwie Karpiowym! Zobacz zdjęcia
Baitbox.pl

Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl

Materiały promocyjne partnera


Żródło:
Link do artykułu

Więcej artykułów

REKLAMAspot_img

Popularne