Oto zmiany dla wędkarzy w 2023 roku! Zwiększone opłaty i likwidacja karty wędkarskiej ZOBACZ nowe CENY 4.01.2023

Powiązane artykuły


Zmiany dla wędkarzy w 2023 roku. Ten rok będzie obfitował w zawirowania jeśli chodzi o wędkarstwo. Co jest w planach? ZOBACZ PONIŻEJ!

Spis treści

Łowisk dla wędkarzy jest coraz więcej, a w planach kolejne zmiany. W najbliższym czasie możliwe jest odejście od kart wędkarskich, a także zmieni się sposób zarządzania miejscami, w których można swobodnie łowić ryby.

Ceny w Polsce rosną w każdej dziedzinie życia praktycznie codziennie. Dlatego wędkarze musza liczyć się z podwyżkami za uprawianie swojego hobby.

Dzisiaj każdy kto chce łowić ryby w jeziorze lub rzece musi posiadać odpowiedni dokument. Łowienie bez grozi wysoką grzywną nawet do 500 zł. Każdy wędkarz posiada kartę, która uprawnia go do legalnego oddawania się wędkowania. Aby ją zdobyć trzeba było uiścić odpowiednie opłaty oraz zdać egzamin.

Do końca 2022 r. dokument obowiązywał, ale Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie wraz z Ministerstwem Infrastruktury pracują nad tym, aby w 2023 r. system zarządzania obwodami rybackimi został uporządkowany. Co za tym idzie, chcą, aby dokument przestał być potrzebny.


Żródło:
Link do artykułu

Więcej artykułów

REKLAMAspot_img

Popularne