Oto ważne zmiany dla wędkarzy w 2023 roku. Zwiększone opłaty i likwidacja karty wędkarskiej! Nowe CENY 25.01.2023

Powiązane artykuły


Zmiany ważne dla wędkarzy w 2023 roku. Ten rok będzie obfitował w zawirowania jeśli chodzi o wędkarstwo. Co jest w planach? Sprawdź! PONIŻEJ!

Spis treści

Łowisk dla wędkarzy jest coraz więcej, a w planach kolejne zmiany. W najbliższym czasie możliwe jest odejście od kart wędkarskich, a także zmieni się sposób zarządzania miejscami, w których można swobodnie łowić ryby.

Ceny w Polsce rosną w każdej dziedzinie życia praktycznie codziennie. Dlatego wędkarze musza liczyć się z podwyżkami za uprawianie swojego hobby.

Dzisiaj każdy kto chce łowić ryby w jeziorze lub rzece musi posiadać odpowiedni dokument. Łowienie bez grozi wysoką grzywną nawet do 500 zł. Każdy wędkarz posiada kartę, która uprawnia go do legalnego oddawania się wędkowania. Aby ją zdobyć trzeba było uiścić odpowiednie opłaty oraz zdać egzamin.

Do końca 2022 r. dokument obowiązywał, ale Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie wraz z Ministerstwem Infrastruktury pracują nad tym, aby w 2023 r. system zarządzania obwodami rybackimi został uporządkowany. Co za tym idzie, chcą, aby dokument przestał być potrzebny.

Opłaty za wędkowanie w 2023 roku
Od 1 stycznia 2022 roku opłata za wędkowanie we wszystkich obwodach rybackich wynosi 250 złotych (ulgowa 125). Niestety w 2023 roku czeka wędkarzy spora podwyżka. Stawka wyniesie już 350 złotych, podobnie jak wzrośnie opłata krajowa dla uprawnionej do ulgi młodzieży do 18. roku życia, koszt takiego zezwolenie to 175 złotych

  • koszt zezwolenia na amatorski połów ryb z brzegu wynosi 250 zł brutto,
  • koszt ulgowego zezwolenia na amatorski połów ryb z brzegu wynosi 125 zł brutto,
  • koszt dopłaty za łowienie z łodzi wynosi 50 zł brutto – można łowić tylko w obwodach i łowiskach, na których jest to dopuszczalne według regulaminu.

Źródła: PZW, Wody Polskie

Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl

Materiały promocyjne partnera


Żródło:
Link do artykułu

Więcej artykułów

REKLAMAspot_img

Popularne