Pięknym okoniem może pochwalić się Piotr Białek z Debrzna:
„Moja przygoda z wędkarstwem zaczęła się już w dzieciństwie. Mój tata i dziadek zabierali mnie na ryby od trzeciego roku życia. Cierpliwie przekazywali wiedzę, a moja fascynacja wędkarstwem rosła z roku na rok. Wędkuję na spławik, lubię rywalizację w zawodach, większość wyjazdów traktuję jako trening przed kolejnymi startami. Poza tym łowię metodą feederową, a w zimie, gdy pogoda sprzyja, także spod lodu. Jednak najbardziej uwielbiam łowienie na spinning. Podoba mi się w nim to, że wędkując jestem cały czas „pod napięciem”, a kombinacja z przynętami i techniką prowadzenia często wynagradza pięknymi rybami. Najwięcej czasu poświęcam okoniom, łowienie ich sprawia mi najwięcej radości. Łowię je na różnego rodzaju przynęty, w tym na gumy, które dają świetne rezultaty i nigdy nie może ich zabraknąć w pudełku. Muszę jednak podkreślić, że ostatnio coraz częściej sięgam po obrotówki.
31 października 2022 roku w godzinach porannych kolejny raz wybrałem się nad Staw Miejski, nieduże jezioro przylegające do zabudowań Debrzna, miasta w województwie pomorskim. Dominuje w nim biała ryba, ale można też trafić pięknego drapieżnika. Jeziorko znajduje się niedaleko od mojego miejsca zamieszkania, więc jeśli tylko mam chwilę, by powędkować, często tam wpadam.
Na okonie stosuję sprzęt raczej delikatny: kij o długości 2,28 cm o c. w. od 2,5 do 16 g uzbrojony w kołowrotek o rozmiarze 2500 z nawojem plecionki 0,08 mm. Ważnym elementem mojego zestawu jest przypon z fluorocarbonu o średnicy 0,18 mm.
Na łowisko wpłynąłem o godzinie 7. Poranek był mglisty, widoczność była bardzo ograniczona. Zacząłem od obławiania przybrzeżnych spadów. Jako pierwszą założyłem moją ulubioną złotą obrotówkę firmy Manyfik w rozmiarze 3. Już po kilku rzutach poczułem mocne uderzenie, po czym rozpoczęła się bardzo emocjonująca walka. Sprawcą niespodzianki był okoń długości 44 cm. Ryba była w świetnej kondycji i dała mi wiele satysfakcji podczas holu”.
Galerie łowców znajdziecie na stronie 6 WW 2/23.
Czekamy na Twoje rekordy! Zgłoszenia przyjmujemy tu:
ZGŁOSZENIA RYB MEDALOWYCH
Żródło:
Link do artykułu