Nowy numer “WW” 8/22 | Wiadomości Wędkarskie

Powiązane artykuły


Jacek Kolendowicz: “Przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka. Niemal każda nowość wywołuje sprzeciw
części wędkarzy i musi czekać długie miesiące a nawet lata na społeczną akceptację.
Ostatnio sporo miejsca poświęcamy w WW nowościom w dziedzinie wędkarskiej elektroniki, a zwłaszcza technologii „live”, która umożliwia podglądanie za pomocą ultradźwięków podwodnego świata ryb w czasie rzeczywistym i z niedostępną jeszcze niedawno precyzją – na poziomie prostej kamery na podczerwień.

Zalety i zastosowanie tej technologii do selektywnego polowania na duże sumy dokładnie opisał Karol Lasota w poprzednim numerze 7/2022 WW. Echosondy typu „live” pozwalają na jednoczesne śledzenie ruchów przynęty, także podczas spinningowania, oraz reakcji ryb, sterowanie tymi reakcjami, a w konsekwencji sprowokowanie ryby do brania i oglądanie całej akcji „na żywo”. Można śmiało stwierdzić, że wędkarstwo w tym wydaniu stało się grą komputerową przeniesioną do realnego świata.

Niektórzy pytają, czy to jest jeszcze wędkarstwo. Zanim odpowiemy sobie na tak zadane pytanie, prześledźmy kilka innych „wynalazków”, które zmieniły nasze postrzeganie wędkarstwa i nie oda razu były akceptowane.

W latach 70. ubiegłego wieku zezwolenia na spinning były jeszcze reglamentowane, np. juniorom, a miłośnicy powszechnej żywcówki ze spławikiem wielkości małego buraka patrzyli na spinningistów krzywym okiem – bo sami łowili mniej. Od lat 80. spinning stał się …”

Cały wstępniak Jacka Kolendowicza czeka na Was na stronie 3 nowego numeru WW 8/22.

A co jeszcze w numerze?

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów do artykułu:
Nowy numer “WW” 8/22. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty, zgłoś go za pomocą linku “zgłoś”.


Żródło:
Link do artykułu

Więcej artykułów

REKLAMAspot_img

Popularne