Nowy numer “WW” 2/23 | Wiadomości Wędkarskie

Powiązane artykuły


Jacek Kolendowicz: 
“– Nie czytam gazet (ani książek) bo nic w nich nie ma.
 – Skoro nie czytasz, to skąd wiesz, że nic w nich nie ma?

Tego rodzaju wynurzenia spotykane coraz częściej w naszym kręgu kulturowym. Ludzkość, która zaledwie 40 tys. lat temu rozpoczęła proces rozwoju intelektualnego od prostych, ekspresyjnych komunikatów w formie naskalnych rysunków zwierząt (Indonezja), 3 tys. lat p.n.e. udoskonaliła tę komunikację przez wynalezienie pisma klinowego na glinianych tabliczkach (Mezopotamia), a 2 tys. lat p.n.e. stworzyła alfabet łaciński (Rzym), którym posługujemy się do dziś. W 1450 r. Jan Gutenberg z Moguncji wynalazł prasę drukarską, dzięki czemu słowo pisane zaczęło stopniowo trafiać pod strzechy, stając się głównym źródłem postępu i rozwoju ludzkości.

I do czego doprowadził nas ten ogromny wysiłek intelektualny setek pokoleń, w którym wielu upatrywało drogę do stworzenia raju na Ziemi? Otóż do tego, że w trzeciej dekadzie XXI nadal znajdują się liczni przedstawiciele homo sapiens, którzy bez wstydu przyznają, że „nie czytają” …”

Cały wstępniak Jacka Kolendowicza, który zapewne spowoduje lawinę hejtu zamiast refelksji czeka na Was na stronie 3 nowego numeru WW 2/23.

A co jeszcze w numerze?

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów do artykułu:
Nowy numer “WW” 2/23. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty, zgłoś go za pomocą linku “zgłoś”.


Żródło:
Link do artykułu

Więcej artykułów

REKLAMAspot_img

Popularne