Nowy numer “WW” 12/22 | Wiadomości Wędkarskie

Powiązane artykuły


Jacek Kolendowicz: “Na Twoim miejscu, Drogi Mikołaju, bardziej postarałbym się w kwestii prezentów, bo od pewnego
czasu chyba przestałeś rozumieć, czego ludzie naprawdę potrzebują.

Darek Dusza nie byłby sobą, gdyby nawet w świątecznym felietonie nie powstrzymał się od sarkazmu. Felieton mnie rozbawił, ale również skłonił do refleksji w podobnym klimacie. Mianowicie sam zacząłem się zastanawiać, o co poprosiłbym Mikołaja, gdybym to ja spotkał go nad wodą.

O wędzisko? Przez te kilkadziesiąt lat wędkowania nazbierało mi się więcej niż sporo najróżniejszych kijów do większości metod i technik łowienia, więc po co mi kolejny? Że nowszy, lżejszy niż puch, z kosmicznymi przelotkami i hiperbolicznym ugięciem? Przecież ryby nie znają się na marketingu. Nie, nie chcę kija. Kołowrotka też nie chcę – z podobnych powodów. Może więc jakieś sprytne ubranko wędkarskie na deszcz? Niestety, też już mam – ciepłe i podobno oddychające, po którym woda spływa jak po gęsi. Czyż mogę być jeszcze bardziej suchy? Ubranie też odpada. To może łódź – np. taką, jaką sobie zażyczył bohater felietonu Duszy? Nie, akurat w moim przypadku nie ma to sensu, bo przez większą część sezonu łódka stałaby w garażu, jako że najbardziej lubię łowić, brodząc z jedną wędką po pas w górskiej rzece. Nieekologiczny pomysł – łódź też odpada.

Trudna sprawa z tymi prezentami. Rozkwit „cywilizacji rzeczy niepotrzebnych” doprowadził do sytuacji, że jesteśmy zasypywani przedmiotami, których tak naprawdę nigdy nie zdążymy w pełni wykorzystać. …”

Cały wstępniak Jacka Kolendowicza czeka na Was na stronie 3 nowego numeru WW 12/22.

A co jeszcze w numerze?

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów do artykułu:
Nowy numer “WW” 12/22. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty, zgłoś go za pomocą linku “zgłoś”.


Żródło:
Link do artykułu

Więcej artykułów

REKLAMAspot_img

Popularne