Nielegalne składowisko opon na Pomorzu? Kary mogą przekroczyć 2,5 miliona złotych!

Powiązane artykuły


Duże składowisko opon odwiedzili w Malborku inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Na podstawie do tej pory zgromadzonych dowodów przyjmują, że firma prowadziła tę działalność nielegalnie. Sprawa będzie szczegółowo wyjaśniana podczas dalszego postępowania.

Interwencję w Malborku przeprowadzili inspektorzy z Wydziału Zwalczania Przestępczości Środowiskowej Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Podczas swoich akcji używają m.in. drona, co pozwala z lotu ptaka określić skalę składowisk. Tak było i tym razem. Jak informuje WIOŚ, odpady znajdowały się na placu o powierzchni około 500 m kw. i sięgały 3 m wysokości oraz w hali magazynowej na powierzchni około 200 m kw.

Inspektorom WIOŚ towarzyszyli policjanci z Malborka, strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Malborku oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Malborka.

– Na miejscu wstępnie ustalono, że doszło do zbierania odpadów w postaci opon bez stosownego zezwolenia – mówi Radosław Rzepecki, zastępca Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska. – Dodatkowo ustalono, że dochodziło do nielegalnego demontażu pojazdów. Demontażowi było poddanych około 40 pojazdów.

Sprawa będzie szczegółowo wyjaśniana podczas dalszego postępowania. Gdy inspektorzy wchodzili na składowisko, pod uwagę brali możliwość popełnienia przestępstwa lub wykroczenia odpadowego.

– Sprawcom za zbieranie odpadów bez zezwolenia grozi kara do 1 miliona złotych, a za brak prowadzenia monitoringu wizyjnego miejsca zbierania odpadów grozi także kara do 1 miliona złotych. Należy także zaznaczyć, że za nielegalny demontaż pojazdów odpowiedzialność administracyjna sięga do 500 tys. zł – wylicza Radosław Rzepecki.

Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl

Materiały promocyjne partnera


Żródło:
Link do artykułu

Więcej artykułów

REKLAMAspot_img

Popularne