Na starachowickich “Piachach” można już wędkować. Rośnie składka dla wędkarzy

Powiązane artykuły

Na starachowickich Piachach można już wędkować. Rośnie składka dla wędkarzy
Autor: PZW o/Starachowice
Na starachowickich “Piachach” można już wędkować. Rośnie składka dla wędkarzy


O północy z niedzieli na poniedziałek zakończył się zakaz połowu ryb na starachowickim zalewie “Piachy”. Zakaz obowiązywał od kilku tygodni w związku z corocznym zarybianiem zbiornika. Wędkarze nie mogą zabierać wszystkich złowionych tutaj gatunków. Starachowickie koło PZW informuje również o znacznej podwyżce opłaty za kartę wędkarską.

Zakaz połowu ryb na starachowickich “Piachach” obowiązywał od 22.10. Tradycyjnie jak co roku odbywało się zarybianie zbiornika. Zakaz został odwołany ale wedkarze nie mogą zabierać ze sobą wszystkich złowionych sztuk.

Od północy można już wędkować na starachowickich “Piachach” – powiedział w naszym studio Rafał Spika wiceprezes starachowickiego koła o/Starachowice- ostrzegamy jednak, że w myśl obowiązujących przepisów, regulaminu amatorskiego połowu ryb, nie wolno zabierać ze sobą KARPIA, JAZIA i LINA. Do zalewu tradycyjnie trafiło kilkaset sztuk młodych karpi, amurów czy karasi srebrzystych.

Wakebord nad starachowicką Lubianką. To możliwe już w przyszłym roku

Dla lokalnych wędkarzy ważna jest też informacja dotycząca opłaty za KARTĘ WĘDKARSKĄ.

Wzrosła składka członkowska ogólnozwiązkowa, w roku 2022 było to 100 złotych, od nowego roku będzie to 150 złotych. To oznacza, że łącznie składka za możliwość połowu ryb rośnie w roku 2023, do 320 złotych rocznie. To aż 90 złotych więcej niż w roku bieżącym – mówi Rafał Spika.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Jak dobrze znasz Roberta Lewandowskiego?

Pytanie 1 z 10

Kiedy urodził się Robert Lewandowski?

Szybki i niespodziewany atak zimy w Szczecinie


Żródło:
Link do artykułu

Więcej artykułów

REKLAMAspot_img

Popularne