NA RYBY. Zezwolenia na amatorski połów już dostępne w siedzibie SzLOT

Powiązane artykuły


Okręg Koszaliński PZW ustalił już cennik na amatorski połów ryb. Do Szczecinka właśnie dotarły papierowe legitymacje, które nasi zapaleni wędkarze mogą odbierać. Oczywiście po uiszczeniu stosownej opłaty.

Jak wygląda tegoroczny cennik wysokości składek i opłat za wędkowanie obowiązujących w Okręgu PZW w Koszalinie?

Składka roczna pełna (wody górskie + wody nizinne) podstawowa wynosi 320 złotych. Z kolei składka ulgowa I typu kosztować nas będzie 240 złotych, a składka ulgowa II typu to koszt 210 złotych. Za coroczną składkę członka uczestnika zapłacimy 85 złotych.

Składka za wizyty na wodach nizinnych upoważni nas do wędkowania ze środków pływających na wodach nizinnych powszechnie udostępnionych do wędkowania w Okręgu PZW Koszalin. Zapłacimy za nią kolejno: składka podstawowa – 280 złotych, składka ulgowa I – 205 złotych, składka ulgowa II – 175 złotych, składka członka uczestnika – 70 złotych, a składka całoroczna na 1 jezioro to koszt 155 złotych.

Do każdej opłaty należy dodać obowiązkową składkę członkowską w wysokości 150 zł.

– Składka na jedno jezioro dotyczy wyłącznie członków PZW, nie mają do niej zastosowania ulgi i zwolnienia – informuje zarząd koszalińskiego PZW. – W ramach tej składki dozwolone jest wędkowanie z brzegu lub ze środków pływających metodą dowolną zgodną z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb. Składka w formie znaczka, przy którym obowiązuje wpis jakiego jeziora dotyczy, pieczęć Koła i podpis Skarbnika. Stosowanie trollingu jest objęte dodatkową n/w składką uzupełniającą.

Dodajmy, że bez dodatkowych opłat na wodach PZW może wędkować młodzież nie zrzeszona do lat 16 wyłącznie w ramach łowiska i dziennego limitu swojego opiekuna – warunkiem jest posiadanie przez opiekuna opłaconych składek rocznych na 2023 r. Z takiej opcji może też skorzystać współmałżonek członka PZW wyłącznie w ramach łowiska i dziennego limitu – warunkiem jest posiadanie przez członka PZW opłaconych składek rocznych na 2023 r. Współmałżonek musi posiadać kartę wędkarską oraz opłaconą składkę członkowską.

Zezwolenia na amatorski połów ryb w Okręgu Koszalińskim PZW można odebrać w biurze SzLOT przy ul. Kościuszki 22 w Szczecinku. Można je także wykupić w siedzibie PZW „Jesiotr” oraz w Sklepie Wędkarskim „Dobre Branie”.

 


Żródło:
Link do artykułu

Więcej artykułów

REKLAMAspot_img

Popularne