Na górskie pstrągi i lipienie

Powiązane artykuły


Przemysław Półtorak: “Wielkimi krokami zbliża się lato, a więc okres wzmożonej aktywności muszkarzy. Długi dzień, mnogość owadów oraz doskonałe brania naszych kropkowanych przyjaciół sprawiają, że miesiące wakacyjne to szczyt sezonu muchowego. Wiele razy już powtarzałem, że maj oraz czerwiec są najlepszymi miesiącami muchowymi w roku. Czym kierować się podczas łowienia w lecie i na czym się skupić?

Każdy muszkarz, ten bardziej czy też mniej zaawansowany, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że najlepsze efekty w łowieniu na muchę uzyskamy podczas rójek much.

Letnie łowienia na muchę nie jest aż tak wymagające, jak wiosenne czy jesienne. Ilość owadów, na których żerują ryby powoduje, że dobór odpowiedniej przynęty nie przysparza tylu problemów co w innych miesiącach roku. Poza tym bardzo często łowimy suchą muchą, która jest znaczniej łatwiejszą metodą niż np. nimfa czy streamer. Wielu muszkarzy woli łowić na suchą muchę nawet wtedy, gdy ryby słabo biorą i na nimfę można uzyskać lepsze rezultaty. Wędkarze lubią suchą muchę ponieważ jest to klasyka wędkarstwa muchowego.

 

Pora dnia a brania

Czerwiec oraz miesiące wakacyjne oferują niewątpliwie najgorętsze dni w roku. To powoduje, że jednym z najważniejszych czynników wpływającym na aktywność ryb jest pora dnia. Pstrąg to gatunek preferujący zaciemnione i zakrzaczone rejony rzeki. Aby ten gatunek licznie występował w danym łowisku musi mieć wiele kryjówek oraz oczywiście szybko płynącą, zimną i natlenioną wodę. Zatem aby spotkać się z nim w bardziej dostępnych rejonach rzek (tam, gdzie łatwiej go złowić) warto wybrać się na ryby już o świcie. Przełamanie nocy i dnia oraz dnia z nocą to z całą pewnością najatrakcyjniejsze momenty jeżeli chodzi o łowienie pstrągów. O świcie lub zachodzie pstrągi potokowe …”

Cały artykuł znajdziecie na stronie 52 WW 6/22.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów do artykułu:
Na górskie pstrągi i lipienie. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty, zgłoś go za pomocą linku “zgłoś”.


Żródło:
Link do artykułu

Więcej artykułów

REKLAMAspot_img

Popularne