9.8 C
Bielsko-Biała
czwartek, 6 października, 2022

MAP Parabolix Feeder 12ft – 3,66m Black Edition

Przejdźmy do prezentacji – MAP Parabolix 12FT (366 cm) Black Edition – w komplecie: 2 rzepy, masywny pokrowiec oraz komplet (3szt.) szczytówek. Całość wykonania, począwszy od pokrowca, po sam kijek, jest wyśmienita!

Kijek to dwu skład, długość 366 cm  – wyrzut szacowany jest na 70 g jednak sprawdzę jego możliwości dopiero nad wodą. Wykończenie dolnika to połączenie gumy oraz korka – wszystko spasowane ze smakiem i prezentuje się bardzo dobrze. Średnica blanku przy foregrip’ie to: 11,9mm. Odległość od foregrip’a do pierwszej przelotki to 70 cm.

W komplecie 3 szczytówki: 1,5oz, 2oz, 2,5oz  o długości 53cm, średnica 2,4mm.

Warto wspomnieć o przelotkach – wersja 12FT posiada większe przelotki, niż wersje krótsze tej serii. Myślę, że sprawdzi się to przy rzutach i pomoże osiągnąć dalsze odległości. Średnica pierwszej przelotki – 15 mm.

Wyważyłam kijek kręciołkiem Daiwa TD Feeder 4012QD – waga 440 gram. Myślę, że to całkiem dobre połączenie. Większa maszynka mogłaby nieco stłumić delikatność kijka.

Podsumowanie:

Z zamiarem zakupu nosiłam się długo. Forum też pomogło mi w podjęciu tej decyzji. To kijek o akcji parabolicznej, gaśnie średnio szybko, jest czuły, delikatny, nawet przy długości 12ft. Jestem zadowolona z zakupu, MAP stanął na wysokości zadania z wykończeniem, nie mam się do czego przyczepić. Wykończenie dolnika (guma) sprawia, że kijek pewnie leży w dłoni.  W sklepie miałam możliwość porównać różne długości: 9FT Bomb oraz 10FT. Każda długość z tej rodzinki jest super delikatna i z łatwością po przygięciu osiągają parabolę. Kijek mam zamiar wykorzystać na PZW do połowy drobnej ryby, głównie leszcze, płocie, karasie. Pokuszę się także i zabiorę go na komercję celem sprawdzenia jego możliwości i zapasu mocy. W miarę testów uaktualnię artykuł.

Autor: Anna Sznaucer

Podobne artykuły

Reklama

Instagram

Popularne

Łowisko Atum

W niedziele odwiedziłem nowe łowisko w Kaniowie. Jest to zbiornik typu „żwirownia”, zalane 35 lat temu. Zarybione wstępnie 5-6 lat temu oraz w tamtym...

Ogromne leszcze z rzeki

Piękne łopaty z małej rzeki.

Słodkie latem, śmierdzące wiosną?

Obecnie wchodząc do sklepu wędkarskiego możemy zauważyć półki pełne tzw. spożywki. Zaczynając od wszelkiego rodzaju zanęt, pelletów, kulek, po boostery czy dipy. Dzięki temu...