Lin 2,625 kg (57 cm)

Powiązane artykuły


Lina na złoty medal złowił Dominik Zawada z Tomaszowa Lubelskiego:

„7 maja, wraz z grupką zaprzyjaźnionych karpiarzy, rozpoczęliśmy trzydobową zasiadkę na Łowisku Zgoda. Jest to urokliwa, stara żwirownia znajdująca się na Podkarpaciu, która słynie z potężnych ryb. Głównym celem wyjazdu było przygotowanie do nadchodzących zawodów karpiowych rozgrywanych właśnie na tym zbiorniku. Jak zwykle przygotowania wymagają sporo pracy. Trzeba rozłożyć stanowiska, przygotować zanęty, wysondować łowisko, wreszcie odpowiednio zanęcić.

Na pierwsze branie nie trzeba było długo czekać. Zanęta zwabiła stado leszczy. Jeden za drugim trafiał na nasze maty. Jednak leszcze to nie są te ryby, o które chodzi łowcom karpi. Postanowiliśmy zmienić taktykę. Postawiliśmy na większy rozmiar kulki, a także dłuższy przypon. Zmienialiśmy też miejsca połowu. W końcu przyniosło to pożądany efekt. Karpie zaczęły meldować się na brzegu!

Po pierwszej dobie każdy z nas mógł być zadowolony, a to był przecież dopiero początek zasiadki. Niestety, zaczął wiać silny wiatr, gwałtowne ochłodzenie spowodowało zanik brań. Można było także zauważyć, że ryby przeniosły się w inny sektor zbiornika. Odnotowywaliśmy sporadyczne brania niezbyt dużych ryb. Po dłuższej przerwie na mojej wędce z zestawem wywiezionym na ponad 150 m od brzegu zauważyłem branie. Nie czułem jednak kontaktu z rybą. Dopiero w połowie dystansu zacząłem odczuwać bicie na szczytówce. Na pewno nie jest to leszcz! Dosyć agresywne odjazdy typowe dla amura, jednak dopiero przy brzegu zagadka ostatecznie się rozwiązuje. Moim oczom okazuje się piękny, potężny lin. Ryba była bardzo poobcierana co znaczyło, że przeszła niedawno tarło.

Przynętą była kulką o średnicy 25 mm Morska Panna od Carp Servis Vaclavik. Po zważeniu i zmierzeniu oraz wykonaniu kilku zdjęć lin w dobrej kondycji wrócił do wody. Biorąc pod uwagę, że lin był tuż po tarle, to nurtuje mnie pytanie, jaką masę mogłaby mieć ta ryba, gdyby była w pełni sił?”

 

Decyzją Komisji Rekordowych Połowów „WW” Dominik Zawada otrzymuje nagrody ufundowane przez firmę Konger: kołowrotek Ultris Aqua 810 FD i żyłkę Steelon FC Tournament 0,28/150. Gratulujemy!

 

Galerie łowców znajdziecie na stronie 6 WW 8/22. 

Czekamy na Twoje rekordy! Zgłoszenia przyjmujemy tu: 

ZGŁOSZENIA RYB MEDALOWYCH 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów do artykułu:
Lin 2,625 kg (57 cm) . Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty, zgłoś go za pomocą linku “zgłoś”.


Żródło:
Link do artykułu

Więcej artykułów

REKLAMAspot_img

Popularne