Leszcz 4,20 kg (65 cm)

Powiązane artykuły


Piękną wędkarską przygodę przeżył w minionym sezonie Norbert Rzeszut z Mielca. Letnia zasiadka zaowocowała kilkoma pięknymi rybami, wśród których znalazł się także leszcz na złoty medal. Ważąca 4,20 kg „łopata” została złowiona 21 czerwca 2022:

„Moi koledzy już od kilku dni okupowali stanowiska na Uroczysku Karpiowym, ja „zameldowałem” się nad wodą prosto z ostatniej przed wakacjami delegacji w pracy. Choć Uroczysko to łowisko głównie karpiowe, ja jednak nie nazwałbym siebie karpiarzem. Inspiruje mnie wiele gatunków ryb i nigdy nie potrafiłbym się skupić tylko na jednym z nich. Tym razem planowałem skoncentrować się na próbie złowienia okazowych linów i leszczy, które podobno zamieszkują to łowisko. Po godzinie od wywiezienia wędek miałem pierwsze branie, a na brzegu znalazł się przepiękny lin 48 cm i 2,2 kg! Jest to moje nowe PB ryby, którą uważam za najpiękniejszą w naszych wodach. To był jednak dopiero początek emocji. Dwie godziny później, na różowego dumbellsa pop-up fluo skusił się piękny, złocisty leszcz. Waga pokazała 4,20 kg przy 65 cm długości. Kolejny PB! Byłem spełniony, jak dla mnie ta zasiadka mogłaby się już zakończyć. Złowiłem w kilka godzin ryby, na które mógłbym polować całe życie. Postanowiłem więc zająć się karpiami i postawiłem zestawy z większymi przynętami.

Na macie w kolejnych dniach lądują piękne cyprinusy ważące 14,13 i 12,7 kg oraz nieco mniejszy od poprzedniego, ale także medalowy, leszcz. W czasie wędkowania nie opuszczała mnie jednak myśl o tym pięknym linie, którego złowiłem na początku zasiadki. Żałowałem, że brakło mu dwóch centymetrów do tej magicznej „pięćdziesiątki”. Przecież gdybym takiego złowił, to spokojnie mógłby to być mój ostatni lin w życiu!

Gdy kolejny raz powróciła do mnie ta myśl zobaczyłem, jak swinger w jednej z karpiowych wędek delikatnie opada. Zacinam i… czuję niezbyt duży opór. Pluję sobie w brodę, że mam małego karpia. Bo co innego mogło się skusić na kulkę 24 mm? Odpowiedź na to pytanie poznaję przy pomoście, kiedy moim oczom ukazuje się piękny, gruby, ciemnozielony lin, który ze zrośniętymi „ranami bojowymi” na swoim boku wygląda jak mityczne stworzenie. Lin waży 2,85 kg i mierzy 55 cm! Mimo wszystko mam nadzieję, że to nie będzie ostatni w życiu tak duży lin…

Miniony sezon był dla mnie niezwykle udany, zaliczyłem kolejne PB szczupaka, leszcza i lina”.

Decyzją Komisji Rekordowych Połowów „WW” Norbert Rzeszut otrzymuje nagrody ufundowane przez firmę Konger: kołowrotek Endura 800FD oraz plecionkę Techron Full Drag X8 150 m. Gratulujemy!

Galerie łowców znajdziecie na stronie 6 WW 1/23. 

Czekamy na Twoje rekordy! Zgłoszenia przyjmujemy tu: 

ZGŁOSZENIA RYB MEDALOWYCH 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów do artykułu:
Leszcz 4,20 kg (65 cm). Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty, zgłoś go za pomocą linku “zgłoś”.


Żródło:
Link do artykułu

Więcej artykułów

REKLAMAspot_img

Popularne