Kraków. Protest egzaminatorów w MORD. Nie odbędą się zaplanowane egzaminy praktyczne na prawo jazdy

Powiązane artykuły


W Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego odwołane zostały wszystkie egzaminy praktyczne na prawo jazdy. Dziś – 8 sierpnia – do pracy przyszedł… jeden egzaminator. Ma to związek ze strajkiem, podczas którego pracownicy m.in. MORD-u w Krakowie domagają się wyższych pensji oraz zmian w systemie oceniania zdających na prawo jazdy. Nie wiadomo, kiedy egzaminatorzy zakończą protest.

8 sierpnia nie odbędą się żadne z zaplanowanych egzaminów praktycznych – poinformował Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Krakowie.

Ich odwołanie ma związek z ogólnopolskim strajkiem egzaminatorów, którzy domagają się m.in. wyższych pensji, ale też zmian w systemie oceniania zdających na prawo jazdy. Obecny nazywają archaicznym.

– Przepraszam wszystkie osoby egzaminowane. Prawda jest jednak taka, że to pan wiceminister infrastruktury Rafał Weber jest winny zaistniałej sytuacji – mówił w Krakowie Wojciech Dusza z Komitetu Egzaminatorów RP, odnosząc się do odwołanych egzaminów.

Zdaniem strajkujących Rafał Weber początkowo deklarował chęć zmiany przepisów, ale szybko zmienił zdanie w tej kwestii. – Z jednej strony wiceminister powołuje zespół roboczy przy ministerstwie, deklarując chęć nowelizacji prawa, a z drugiej odpowiada na interpelację poselską i całkowicie przeczy wcześniejszym ustaleniom. Egzaminatorzy nie pozwolą sobie na takie traktowanie. Musiało się to spotkać ze zdecydowaną odpowiedzią naszego środowiska – mówił Dusza podczas konferencji prasowej.


Żródło:
Link do artykułu

Więcej artykułów

REKLAMAspot_img

Popularne