Kontynuujemy prace dla zwiększenia ochrony przeciwpowodziowej w Dolinie Maciejowickiej #StopPowodzi…

Powiązane artykuły


Kontynuujemy prace ⚒ dla zwiększenia ochrony przeciwpowodziowej w Dolinie Maciejowickiej #StopPowodzi W listopadzie zakończyliśmy modernizację 4️⃣ km odcinka wałów przeciwpowodziowych. Dziś podpisaliśmy umowę na przebudowę kolejnego odcinka na długości 3,86 km. Zadanie o wartości 25 mln zł zostało w 80% sfinansowane ze środków UE 🇪🇺 Jego zakończenie planujemy w tym roku.

💬 Rzeka Wisła ma ogromny wpływ na plany zagospodarowania przestrzennego i rozwój gmin leżących w jej dolinie. Dlatego wały przeciwpowodziowe są istotne dla lokalnej społeczności i ich mieszkańców. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten projekt – powiedział minister Marek Gróbarczyk
💬 Wisła daje ogromny potencjał rozwoju, ale stwarza też zagrożenie powodziowe, którego nie sposób całkowicie wyeliminować. Ale można zrobić dużo, by je zminimalizować i odsunąć powódź od mieszkańców. Modernizujemy już kolejny odcinek obwałowań i mamy dofinansowanie ze środków unijnych. To sukces wszystkich, którzy dbają o bezpieczeństwo naszych obywateli – podkreślił prezes Woś.

Celem zadania jest poprawa bezpieczeństwa powodziowego 💪 terenów Doliny Maciejowickiej o powierzchni 6122 ha, zamieszkałej przez ponad 7 000 osób.

Ministerstwo Infrastruktury Powiat Garwoliński Urząd Gminy w Maciejowicach Maria Koc – Senator RP Poseł Daniel MILEWSKI


Źródło: Wody Polskie

Więcej artykułów

REKLAMAspot_img

Popularne