Karta wędkarska nie będzie kosztować 800 zł. Ile? PZW podaje stawki i zaprasza na zebranie

Powiązane artykuły


Przed nami koniec roku, czas podsumowań także wśród wędkarzy. Zaplanowano zebranie sprawozdawcze.

Zebranie sprawozdawcze Koła Nr 35 PZW w Nowym Mieście Lubawskim odbędzie się w niedzielę, 18 grudnia o godz. 9 w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury. Na spotkaniu obecny będzie prezes Okręgu który chętnie odpowie na wszystkie pytania wędkarzy.

— Szykuje się sporo zmian w regulaminie połowów w naszym Okręgu o którym chętnie porozmawiamy i przekażemy wędkarzom wszystkie ważne informacje. Będzie to również okazja do porozmawiania o tym, na co przeznaczamy i wydajemy pieniądze wędkarzy ‚ mówi prezes Koła, Karol Chrapiński — Mamy też do przekazania dobre wiadomości odnośnie zarybień oraz sportu w naszym rejonie.

Warto przyjść na zebranie, to szansa na dialog i możliwość podejmowania decyzji ważnych dla wędkarzy.
W ostatnim czasie pojawiły się informacje o rekordowych wzrostach opłat za kartę wędkarską.
— Ucinamy spekulacje, karta wędkarska nie będzie kosztować 800 złotych. Pełna składka którą musi zapłacić każdy do Zarządu Głównego to 150 złotych, oczywiście są też zniżki (zgodnie z tabelka). Zezwolenie w naszym Okręgu to koszt 395 złotych, tu także są przewidziane zniżki. Koszt zezwolenia w naszym Okręgu musiał zostać podniesiony, ponieważ wzrosły koszty dzierżawne i nie jesteśmy w stanie w starych cenach utrzymać wód — wyjaśnia prezes Chrapiński.

Warto dodać, że przez kilka lat opłata w Okręgu PZW nr 35 nie została podnoszona, dlatego bez zniżek zezwolenie będzie kosztować maksymalnie 545 złotych.

Sprzedaż zezwoleń na rok 2023 rozpoczyna się 16 grudnia. Koło PZW będzie czynne w każdy wtorek i piątek od godz. 16 do 18.
— Oczywiście w każdy piątek będę dostępny w siedzibie naszego Koła dla wędkarzy. Jeśli są jakieś problemy to zapraszam. Porozmawiajmy i razem na pewno znajdziemy wyjście z sytuacji — podsumowuje prezes Karol Chrapiński.

red.
a.laskowska@gazetaolsztynska.pl
Żródło:
Link do artykułu

Więcej artykułów

REKLAMAspot_img

Popularne