Karaś 3,20 kg (54 cm)

Powiązane artykuły


Zgłoszenie pięknego karasia na złoty medal nadesłał do naszej redakcji Karol Dziemiańczyk z Człuchowa:

„Korzystając z dobrodziejstw końca lata, zaplanowałem sobie trzydniową zasiadkę na karpie nad jeziorem Wandzińskim. To nieduży, 10 hektarowy zbiornik położony w środku lasu, kilka kilometrów od Człuchowa, na Pomorzu. Łowiskiem zarządza Człuchowski Klub Karpiowy działający przy Kole PZW w Człuchowie. Zasiadkę rozpocząłem w niedzielę, 28 sierpnia. Zanęciłem pod dwa zestawy, wsypując po kilkadziesiąt kulek na zestaw i trochę ziaren. Na łowisku byłem sam. Skończył się weekend, mogłem więc posiedzieć w ciszy i spokoju.

Jakąś godzinkę później odezwał się sygnalizator, pierwsze branie i po kilku minutach na macie wylądował przyzwoity lustrzeń. Niestety, tej nocy nie było więcej brań. Nad ranem przerzuciłem zestawy. Po godz. 9 miałem kolejne branie, ale za to jakie! Po zacięciu ryby czułem, że to niezły okaz. Po kilkunastu minutach i kilku odjazdach w podbieraku znalazł się karp o masie 21,79 kg. Mój nowy PB!

W ciągu dnia dołowiłem jeszcze co nieco, ale bez szału. Byłem ciekaw, co wydarzy się w nocy. Tymczasem kolejna nocka jak zaczarowana. Zupełnie nic! Ani piknięcia na sygnalizatorach. Przerzuciłem rano zestawy licząc na powtórkę z dnia poprzedniego. I tak też się stało. Tuż przed 9 zaczęły się brania. Jakiś karp, a potem… kilka niezbyt dynamicznych ruchów swingera, delikatne piknięcia sygnalizatora i zacięcie. Po sposobie sygnalizacji brania spodziewałem się, że nie będzie to raczej karp. Ale opór był duży. Pomyślałem, że może to być spory lin. Jednak nie. Po doholowaniu ryby do brzegu okazało się, że tym razem na kombinację 16 mm kulki rybnej i 12 mm pelletu skusił się piękny karaś. Masa „grubaska” 3,20 kg, długość 54 cm. Ryba była naprawdę piękna”. 

 

Decyzją Komisji Rekordowych Połowów „WW” Karol Dziemiańczyk otrzymuje nagrody ufundowane przez firmę Konger: kołowrotek Ultris Aqua 810 FD i żyłkę Steelon FC Tournament 0,28/150. Gratulujemy!

 

Galerie łowców znajdziecie na stronie 5 WW 12/22. 

Czekamy na Twoje rekordy! Zgłoszenia przyjmujemy tu: 

ZGŁOSZENIA RYB MEDALOWYCH 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów do artykułu:
Karaś 3,20 kg (54 cm). Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty, zgłoś go za pomocą linku “zgłoś”.


Żródło:
Link do artykułu

Więcej artykułów

REKLAMAspot_img

Popularne