Jezioro Sławskie – lubuska perła

Powiązane artykuły


Podczas jesiennej edycji spinningowych zawodów Savage Gear Pike Challenge o Puchar Jeziora Sławskiego złowiono w dwa dni prawie 1000 ryb!

Jezioro Sławskie, perła turystyczna województwa lubuskiego, ogromny akwen o długości 9,22 km i powierzchni ponad 8 km2 oferuje wędkarzom i żeglarzom rewelacyjne warunki do realizowania ich pasji. Zróżnicowana i niesamowicie ciekawa architektura dna zbiornika oraz rozwinięta linia brzegowa o imponującej długości 24,6 km stwarza miłośnikom spinningu, spławika i gruntu różnorodne, ciekawe możliwości. 

Sezony na Sławie

Średnia głębokość jeziora sięga około 5 m, a liczne wypłycenia, podwodne górki, rozległe blaty i zanurzone garby odchodzące od wysp i krańców trzcinowisk są wymarzonymi miejscami do szukania drapieżników i ryb spokojnego żeru. Początek sezonu na łowienie ze środków pływających w Sławie, bo tak jest potocznie nazywane Jezioro Sławskie, przypada na połowę maja. Tuż przed rozpoczęciem sezonu odbywają się tam coroczne zawody wędkarskie o Puchar Jeziora Sławskiego, które przyciągają spinningistów jak magnes – także z uwagi na możliwość łowienia na nieprzekłutej wodzie. Maj to chyba najlepszy okres, łowienia szczupaków w Sławie. Ryby ustawiają się wtedy …

Jezioro Sławskie – opis łowiska czeka na Was na stronie 56 WW 11/22.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów do artykułu:
Jezioro Sławskie – lubuska perła. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty, zgłoś go za pomocą linku “zgłoś”.


Żródło:
Link do artykułu

Więcej artykułów

REKLAMAspot_img

Popularne