Gmina Sierakowice została właścicielem trzeciego jeziora

Powiązane artykuły


09.37, 09.11.2022
W.D.
Aktualizacja: 12.16, 09.11.2022

Jezioro Miemino, znajdujące się nieopodal Łyśniewa Sierakowickiego, przeszło na własność gminy Sierakowice. – To efekt 11 lat naszych starań. Mamy w swoich zasobach teraz trzy jeziora – podkreślił na dzisiejszej sesji Rady Gminy Sierakowice wójt Tadeusz Kobiela.

Jezioro Miemino ma powierzchnię około 22 hektarów. Gmina Sierakowice od wielu lat walczyła o włączenie akwenu do swoich zasobów. 

– To był naprawdę ogromny wysiłek, wymagający wielkiego zaangażowania. Tą wielką pracę wykonała pani Magdalena Cirocka z naszego wydziału geodezji. Muszę oddać również szacunek panu Bartłomiejowi Obajtkowi, dyrektorowi Lasów Państwowych w Gdańsku, który był po naszej stronie – mówił wójt Sierakowic Tadeusz Kobiela. – Niniejszym oświadczam więc i komunikuję: Jezioro Miemino jest już w naszych zasobach. 

Jak podkreślił szef sierakowickiego samorządu, jezioro nadal ma być wykorzystywane do celów gospodarki rybackiej. W tym celu gmina podpisała już stosowną umowę z Polskim Związkiem Wędkarskim. 

Jezioro Miemino jest trzecim, którego właścicielem jest gmina Sierakowice. Samorząd ma w swoich zasobach Jezioro Junno, koło Kamienicy Królewskiej oraz Jezioro Czarne między Załakowem a Łyśniewem Sierakowickim. 


Żródło:
Link do artykułu

Więcej artykułów

REKLAMAspot_img

Popularne