9.8 C
Bielsko-Biała
czwartek, 6 października, 2022

Flagman Sherman Pro Feeder Medium 3,80m/15-70g

Wędka o długości 3.80m i ciężarze rzutowym od 15 do 70g klasyfikująca się do serii kijów zawodniczych. Kij składa się z 3 części w dosyć nietypowych proporcjach poszczególnych składów, ponieważ pierwszy skład (dolnik) nie posiada przelotki startowej.
Przelotka startowa została umieszczona na drugim składzie co ma pewien plus. Taki sposób umiejscowienia pierwszej przelotki zapewnia dużą odległość i mniejszy kąt pomiędzy pierwszą przelotka, a centralna częścią mocowania kołowrotka zapewniając tym samym kompatybilność z kołowrotkami w rozmiarach 5000, a nawet 6000. Na szczególną uwagę zasługują również szczytówki, które posiadają dosyć nietypową długość wynoszącą 70,5cm.
Wędka przeznaczona jest do dystansowego łowienia na odległościach do 70m. Dystans ten jest osiągalny przy połowie metodą klasyczną. Blank wykonany z wysoko przetworzonego węgla 30T. Użycie tego typu węgla zapewnia pracę na wysokim poziomie. Według mojej oceny pomimo sporej długości kij szybko gaśnie.

PRACA: kij płynnie przechodzi do pełnego ugięcia jakim jest pół parabola jednocześnie charakteryzując się gładką pracą w szczytowej części kija i dosyć sporym zapasem mocy skupiającym się głównie w dwóch dolnych sekcjach. Odnośnie szaty graficznej: BLANK wykończony na wysoki połysk w kolorze czarnym z niebieskimi dodatkami w postaci małych akcentów – kilku zwojów w części owijki.

SPECYFIKACJA :
Długość całkowita: 3.80m
Ilość sekcji 3+3
Długość transportowa 110cm
Ilość szczytówek 3szt / węglowe średnica u nasady 2,6mm ( 1oz, 2oz, 3oz )
Ciężar rzutowy: 15 – 70g
Akcja dosyć szybka / pó łparaboliczna.
Waga: 230g
Średnica przelotki startowej zew: 25mm / wew: 20mm.
Rękojeść wykonana z polaczenia pianki EVA + korek.
Całkowita długość rękojeści 65cm
Odległość od pierwszej przelotki do centralnej części mocowania kołowrotka 76cm
Łączna liczba przelotek + szczytówka: 14
Średnica blanku w dolniku 14,6cm
Łącza sekcji typu: SPIGOT.

Przelotki dwu i jednostopkowe.

Autor tekstu: Przemysław Bednarz
Ocena wędki Flagman Sherman Pro Feeder Medium 3,80m/15-70g powstała na podstawie mojego osobistego odczucia.

Poprzedni artykułMaros Mix – Hit czy kit?
Następny artykułWędkarstwo w social media

Podobne artykuły

Reklama

Instagram

Popularne

Łowisko Atum

W niedziele odwiedziłem nowe łowisko w Kaniowie. Jest to zbiornik typu „żwirownia”, zalane 35 lat temu. Zarybione wstępnie 5-6 lat temu oraz w tamtym...

Ogromne leszcze z rzeki

Piękne łopaty z małej rzeki.

Słodkie latem, śmierdzące wiosną?

Obecnie wchodząc do sklepu wędkarskiego możemy zauważyć półki pełne tzw. spożywki. Zaczynając od wszelkiego rodzaju zanęt, pelletów, kulek, po boostery czy dipy. Dzięki temu...