Drgająca szczytówka od jesieni do wiosny

Powiązane artykuły


Okres od późnej jesieni do wczesnej wiosny, wbrew pozorom, nie jest martwym sezonem połowu białej ryby. Poniżej kilka trików ułatwiających skuteczne łowienie w zimie drgającą szczytówką.

1. Natłuszczona szczytówka
W ujemnych temperaturach woda zbierająca się na żyłce, końcowym odcinku szczytówki oraz ostatnich przelotkach zwyczajnie zamarza uniemożliwiając łowienie. Pomaga tutaj nasmarowanie szczytówki oraz ostatnich przelotek wazeliną kosmetyczną lub ewentualnie tłustym kremem. Jeśli nie mamy nad wodą nic takiego, pozostaje ręczne usunięcie kawałeczków lodu lub ogrzanie przelotek w ustach przed ponownym zarzuceniem zestawu.

2. Nie tylko czarna zanęta
Zabarwione na czarno mieszanki zanętowe o najdrobniejszej frakcji to podstawa nęcenia w chłodnych porach roku. Sprawdzają się w chłodnej wodzie oraz przy chimerycznie żerujących rybach. Warto jednak pamiętać o przełamywaniu schematów i zwłaszcza na początku oraz pod koniec zimy mieć w zanadrzu jaśniejszą mieszankę, np. o brązowym odcieniu czy …”

9 zimowych trików przygotował dla Was Paweł Daniec na stronie 22 WW 12/22. 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów do artykułu:
Drgająca szczytówka od jesieni do wiosny. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty, zgłoś go za pomocą linku “zgłoś”.


Żródło:
Link do artykułu

Więcej artykułów

REKLAMAspot_img

Popularne