Amur 21,80 kg (110 cm)

Powiązane artykuły


Amura na złoty medal zgłosił do rubryki „Rekordy na plan” Daniel Szymański:

„Osiem dni trwała pamiętną dla mnie zasiadka nad starorzeczem Odry. Już od kilku lat próbowałem na tym łowisku złowić amura, który ważyłby powyżej 20 kg. Kolejną zasiadkę zaplanowałem w pierwszej połowie czerwca. W pierwszych dniach przynętę atakowały leszcze, takie do 60 cm. Byłem jednak przekonany, że odpowiednio zanęcając łowisko zdołam w końcu przyciągnąć ryby odpowiedniej wielkości. Codziennie wywoziłem 20 kg kulek z kukurydzą i orzechem tygrysim, które zalewałem boosterem truskawkowym. Moją przynętą była kulka truskawkowa pop-up o średnicy 16 mm na miękkim przyponie z plecionki.

Przyszła ostatnia noc. Spałem mało, bo ciągle wierzyłem, że w łowisku pojawi się ta wymarzona ryba. Poranek był bezwietrzny, pojawiło się słońce. Sygnalizator znowu się odezwał i już w chwilę po zacięciu wiedziałem, że to nie będzie kolejny leszcz. Ryba bardzo mocno parła w prawą stronę łowiska, prosto w lilie, dlatego szybko zdecydowałem, że walkę z nią dokończę na pontonie. Ryba zdążyła jednak utknąć w zaroślach. Po około 5 minutach udało mi się ją odnaleźć w zielsku i oderwać od dna. Przygotowałem podbierak, ale dobrze wiedziałem, że to może jeszcze nie być koniec walki, bo z doświadczenia wiem, że amur potrafi ostatnimi siłami poderwać się ucieczki. I tak się właśnie stało – gdy tylko amur dotknął podbieraka, wystartował jak z rakiety, wyciągając z kołowrotka kolejne metry żyłki. To było jednak jego ostatnie odejście. Chwilę potem znalazł się w podbieraku. Wiedziałem, że to może być moja życiówka, ale nie przypuszczałem, że przekroczy 20 kg. Gdy zobaczyłem wskazanie wagi nie mogłem uwierzyć własnym oczom – 21,80 kg! Udało się, po tylu latach! Wędkarstwo jest moją ogromną pasją od 2001 roku. Złowiłem już wiele pięknych ryb, ale ten amur jest teraz moim PB, z którego jestem bardzo dumny”. 

 

Decyzją Komisji Rekordowych Połowów „WW” Daniel Szymański otrzymuje nagrody ufundowane przez firmę Konger: kołowrotek Endura 800FD oraz plecionkę Techron Full Drag X8 150 m. Gratulujemy!

 

Galerie łowców znajdziecie na stronie 6 WW 2/23. 

Czekamy na Twoje rekordy! Zgłoszenia przyjmujemy tu: 

ZGŁOSZENIA RYB MEDALOWYCH 


Żródło:
Link do artykułu

Więcej artykułów

REKLAMAspot_img

Popularne